close
تبلیغات در اینترنت
ஜ«* دو پادشاه هشت سیلندر *»ஜ
loading...

ஜ«!! پادشاه هشت سیلندر !!»ஜ

با پوز خندی که در زیر کلاه خود. خود می زند استیو پین قهرمان سابق مسابقات imsa در مورد این سه می گوید:ZR1 خودرویی است که چرخ های عقب ان رانندگی را سخت می کند و خودرویی مشت زن و همیشه اماده رقابت است.اما در مورد مک لارن: توربو در سکوت کامل.با ساختمانی از جنس سرعت اما بعد BAAM!ترمز گیری سخت .تعویض دنده خودکار و ترمزهوایی.فراری؟درنده پیست. تعادل پویا و مجموعه ای محسور کننده از موتور V8 و موسیقی متن شگفت انگیز.این هم بخش احساسی ارزیابی مان که به سراغ 3 سوپرکارV8 رفته به همراه موتورهایی که با اغراق می…

ஜ«* دو پادشاه هشت سیلندر *»ஜ

Yaroo بازدید : 265 جمعه 10 شهريور 1391 نظرات ()

با پوز خندی که در زیر کلاه خود. خود می زند استیو پین قهرمان سابق مسابقات imsa در مورد این سه می گوید:ZR1 خودرویی است که چرخ های عقب ان رانندگی را سخت می کند و خودرویی مشت زن و همیشه اماده رقابت است.اما در مورد مک لارن: توربو در سکوت کامل.با ساختمانی از جنس سرعت اما بعد BAAM!ترمز گیری سخت .تعویض دنده خودکار و ترمزهوایی.فراری؟درنده پیست. تعادل پویا و مجموعه ای محسور کننده از موتور V8 و موسیقی متن شگفت انگیز.این هم بخش احساسی ارزیابی مان که به سراغ 3 سوپرکارV8 رفته به همراه موتورهایی که با اغراق می توان بهترین های کره خاکی را نام برد.با قدرت و.....
دارای دو صندلی و مقدار کمی جای بار.

به ادامه مطلب برید

و شجره موثر استZR1: اهنگ قوی تر شده C6 است.به همراه موتور معروف Ls9 که 6.2 لیتر حجم دارد.صدایی بم بعلاوه لایه هایی از ناله سوپرشارزر خود به همراه دارد.بسته عظیم 638 اسب بخاری جای هیچ حرفی نمی گذارد.اما مک لارن با رویه ای کاملا متفاوت با موتوری 3.8 لیتری V8 به نظر ضعیف می رسد.اما بهمراه توربو شارزر 592 اسب تولید می کندفراری؟V8 که در دور 9000 به ردلاین می رسد!و قدرتی معادل 570 اسب دارد.اسبی با 4.5 لیتر حجم و....
همه انها سریع. فوق العاده و عالی هستند اما رانندگی بک تو بک (پشت به پشت)نقاط ضعف و قوت را نمایان می کند.

رده دوم:شورلت کوروتZR1
سوپرکار شورلت مانند یک اسلحه میان جراحان است.شاسی ان متعلق به سال 2005 است و پیکر بندی موتور از نوع pushrod است.گشتاور 604 lb-ft به مانند ضربه زدن با یک پتک به گیلاس قرمز است.چگونه می تواند 1.4 مایل را در مدت زمان 11.4 ثانیه طی کند و 0تا60 مایلی معادل 3.4 ثانیه داشته باشد؟باورش سخت است.اما این اعداد شگفت انگیز در مورد این خودرو صحت دارند.ZR1 جای هیچ عذر و بهانه ای نمی گذارد و از اعداد ثبت شده می توان به ان رسید.به طوریکه تاج دار بخش اسلالوم با ثبت حداکثر سراعت 77.9 مایل شده و در اسکیدپاد1.08 g را ثبت کرده.ZR1 دارای بزرگترین لاستیک های ازمون است285mm در جلو و 335mm در عقب.تایرهای میشلین پایلوت اسپورت دارای هماهنگی مناسبی هستند.
 
اما باز هم می توان از تایرهای پیشنهادی شرکت بولینگ گرین استفاده کرد.دراطراف شهر در حال جفتک انداختن و حمله به شما به صورت دائم است به خصوص در هنگام پارک کردن در جایی تنگ.امادر حلقه پیچ های کوه به خوبی به زمین چسبیده است.پین می گوید:تعادل خوبی دارد و متفاوت با زمانی است که ان را در کوچه و خیابان معمولی می راندم. ترمز های کربن سرامیک ان به نظر از استقبال ما سوءاستفاده کرده است با نشان دادن صفر شدن سرعت در پیست.
 
چه درخیابان و چه در پیست انتقال قدرت به تمام و کمال صورت می گیرد.جعبه دنده 6سرعته قابل اطمینان است.اما فرمان و شاسی دچار یک احساس دو گانگی هستند.وقتی که در حال سرعت گرفتن هستید سیستم تعلیق و لاستیک های ان احساس فوق العاده ای به شما می دهند.درون ZR1 به واقع اشناست خیلی اشنا است!
 
به مانند مدل 2005 با همان مدل سرعت سنج و کنسول و....معماری ان به واقع به یک دهه قبل بر می گردد.فضای سخاوتمندانه ای برای پا و زانو وجود دارد.صندوق ان در عین این که کم عمق به نظر می رسد اما جای کافی برای حمل کیسه های گلف شما و سرنشین بقلی تان را دارد.اگر شما به دنبال مسابقه دادن هستید به مانند عکس برگردانی از تاریخ عظیم خود است.با تشکر از فیبر کربن.خطوط زیبای کناره خودرو. و موتور 6.2 لیتری خود می تواند ارامش همگان را برهم زند.در حال حاضر ZR1 از نظر قیمت برنده است زیرا با پول فراری یا مک لارن می توان دو عدد از ان را خرید!
 
رده اول: فراری 458 ایتالیا
در نزدیکی دیواره پیت استاپ من قسم میخورم که در چشمانم چیزی جز تعجب و جود ندارد.چگونه ممکن است که یک ماشین اینقدر شوروشوق و هیجان داشته باشدوبه نظر می رسد که این قلب انسان است که ان راتحت کنترل دارد.با اهنگی برخواسته از ایتالیا هرگز نفس خود را هدر نمی دهد.اولین برتری اشکار در این سفراز ردلاین 9000 rpm ان شروع شد.
 
اجازه دهید این طور شورع کنم که موتور 4.5 لیتری V8 که 570 اسب تولید می کند.جدا از شتاب شگفت انگیزش وقتی دور موتور به 9000 می رسد به مانند یک حیوان و حشی در حال فریاد زدن است.و مکمل ان گیربکس 7 سرعته دو کلاچه است.این مدل دارای کلیدی به اسم منتینو است که 5 حالت مختلف را داراست. و برای کسانی که رانندگی تهاجمی مثل ما می خواهند. حالت ریس بیشترین قدرت موتور و سریعترین حالت گیربکس را به همراه دارد.بدون هیچ ادعایی و با خلوص کامل تقریبا چهره ای از یک رانندگی کامل را به ارمغان می اورد.اگر در گوشه ها(پیچ ها)بیش از حد عجول باشید و سعی در خارج شدن هرچه سریع تر را داشته باشید.هرگز جواب شما را نمی دهد. و باید همه چیز را بر طبق اصول و قاعده خود به جلو ببرید.
 
پین می گوید:تعادل در ان مثال زدنی است و پدال ها گوش به فرمان انگشتان پا هستند.و حتی اگر عقب ان دچار لغزش شود باز هم قابل کنترل است.گرچه نمی توان ترمز گیری های عمیق کوروت را در این خودرو گرفت.اما باز هم پرتاب شدن به این ور ان ور صندلی را دوست دارم.این حقیقت است که 458 درحالی سریع ترین زمان پیست را داراست که کمترین قدرت را در بین 3 خودرو دارد.و در پایدار ترین حالت هم قادر به تحمل بیش از 1g شتاب جانبی است.بدون شک بهترین تست ما 458 ایتالیا است.
 
دقت فراری در پیچ ها را با امادگی شاسی ان می توان در هر سرعتی لذت برد.فرمان سرزنده است و نه بیش از حد دچار سنگینی است و نه دچار سبک وزنی. و در بهترین حالت وزنی خود قرار دارد.صندلی مسابقه ای با روکش چرم زیبای الکانترا دید خوبی از طرفین را داراست.در کل از فیبرکربن و چرم به خوبی در داخل خودرو استفاده شده است.
 
گرچه از منظر ما به زیبایی داخل مک لارن نیست.ولی باز هم بسیار از کوروت در طراحی داخلی پیشگام تر است.این همه خاص بودن و پر روح بودن در یک دستگاه بی جان.چگونه می تواند ممکن باشد؟؟؟!!!اگر 458 ایتالیا یک عیب داشته باشد ان است که بیش از حد همه چیز را عالی انجام می دهد.
 
کوروت و مک لارن با ارئه عملکرد شگفت انگیز خود عالی بودند.اما فراری در پایان مشت محکمی را به انها وارد می کند.این dings(به معنای فراری کوچک نسبت به 12 سیلندرها)کوچک باشکوه برنده ما خواهد بود.وپرونده بسته شده است.اما نباید از تلاش مهندسان مارانلو از تلاش مداوم برای ایجاد یک راه کار جدید چشم پوشی کرد.
----
نتیجه از زبان پین:از مک لارن این انتظار می رفت که ماشین فوق العاده به خصوص برای جاده بسازد. و توربو دوقلو و جعبه دنده خوب و راحتی از دیگر مزایای ان است.
اما چرا باید به جای پرداخت 130 هزار دلاری برای خرید یک zR1 200 هزار دلار بیشتر خرج کرد؟بدون تردید موتور فراری و شاسی و فرمان ان و ناله ای که از ان برمیخیزد ارزش این پول پرداختی را دارد.انتخاب من فراری 458 است این خوردوی هیجان انگیز مرا یاد اتومبیل های مسابقه ای می اندازد که قبلتر می راندم.در حین رانندگی لبخند همیشه بر روی لبان شما وجود دارد و حسی که به من منتقل می کند در کمتر خودرویی سراغ دارم.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط hossein در تاریخ 1391/6/14 و 23:26 دقیقه ارسال شده است

وبلاگ خفنی داری منو با عنوان ** جزیره عکس ** لینک کن بعدا به من خبر بده با چه عنوانی لینکت کنم بای بای شکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 237
 • کل نظرات : 60
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 56
 • آی پی امروز : 32
 • آی پی دیروز : 43
 • بازدید امروز : 115
 • باردید دیروز : 88
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 769
 • بازدید ماه : 1,561
 • بازدید سال : 15,358
 • بازدید کلی : 245,951