loading...
ஜ«!! پادشاه هشت سیلندر !!»ஜ
Yaroo بازدید : 588 شنبه 23 دی 1391 نظرات (2)

وقف شماره‌گذاری تندر90 قیمت این خودرو را در بازار آزاد به مرز 30 میلیون تومان نزدیک کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، خودداری پلیس از شماره گذاری تندر پارس خودرو، بازار این خودرو را ملتهب و قیمت آن را در بازار آزاد با افزایش 2 میلیون تومانی همراه کرد.
در حال حاضر خودرو تندر90 E2 پارس خودرو در بازار با قیمتی برابر با 29 میلیون و 500 هزار تومان معامله می شود در حالی که تا چند روز قبل قیمت این خودرو حدود 27 میلیون و 500 هزار تومان بود.
همچنین قیمت تندر90 E2 ایران خودرو در بازار با دو میلیون تومان افزایش به مرز 29 میلیون تومان رسیده است در حالی که قبلا این خودرو با قیمت 27 میلیون تومان دست به دست می شد.
این افزایش قیمت شامل حال خودرو تندر 90 E1 نیز شده و این خودرو را حدود یک میلیون تومان گران کرده است به طوری که هم اکنون این خودرو در بازار آزاد حدود 24 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می شود.
مشاور انجمن خودروسازان ایران درباره توقف شماره گذرای تندر 90 پارس خودرو گفت: توجیه پلیس راهنمایی و رانندگی برای این اقدام یک ایربگه شدن تندر 90 پارس خودرو است.
داوود میرخاین رشتی خاطرنشان کرد: شرکت پارس خودرو اخیرا به دلیل مشکلات تامین قطعه تندر 90 را با یک کیسه هوا تولید می‌کند.
مشاور انجمن خودروسازان ایران افزود: این در حالی است که براساس مصوبات قانونی، تا پایان سال جاری تنها نصب یک کیسه هوا بر روی سواری‌های داخلی اجباری بوده و اقدام پلیس در توقف شماره‌گذاری این خودرو توجیه قانونی ندارد.
میرخانی رشتی تصریح کرد: در شرایطی که خودروسازان سعی می‌کنند با افزایش تولید و رشد عرضه به تنظیم بازار کمک کنند مشخص نیست که پلیس به چه دلیلی شماره‌گذاری این خودرو را متوقف کرده است.

Yaroo بازدید : 819 شنبه 23 دی 1391 نظرات (0)

سمند این محصول جنجالی ایران‌خودرو که با لقب «ملی» تولید می‌شود، از قطعات غیر ایرانی یا بهتر بگویی «غیر ملی» بهره می‌برد.

به گزارش اول، بازی با کلمات را ایران‌خودرو آغاز کرد؛ «نخستین خودروی ملی». بعد از آن سایپا جدول کلمات متقاطع را طور دیگر حل کرد و «نخستین خودروی تمام ایرانی» معرفی شد.
ایرانی یا ملی؟ عبارتی که در هیچ‌جای دنیا معنا و مفهومی ندارد.
یک بار در جلسه‌ای مدیر مرکز تحقیقات ایران‌خودرو ادعا کرد خودروی ملی، کلمه‌ای است که سال‌ها پیش توسط شرکت آلمانی فولکس واگن انتخاب شده بود. غافل از اینکه واژه Volks Wagen‌ به معنی خودروی مردمی است. حال آنکه دیگر نیاز به توضیح نیست که بین کلمه‌های ملی و مردمی چقدر تفاوت است.

به گزارش بازار خبر، ریز آمار گمرک در 9 ماهه نخست امسال خبر از واردات صدها هزار دلار انواع و اقسام قطعات خودرو به خصوص سمند می‌دهد.
امارات و حتی ترکیه نیز در این لیست دیده می‌شوند. و البته چین که پای ثابت است.
جالب اینجاست بر خلاف تصور بسیاری، در لیست گمرک خبری از واردات اقلام فرانسوی نیست.

به نظر من این نشونه مفت خوری شرکتهای خودروسازه!!

 

Yaroo بازدید : 613 شنبه 23 دی 1391 نظرات (1)

در حالی که نوک پیکان انتقاد از افزایش قیمت خودروها متوجه دو خودروساز بزرگ داخلی است اما بر اساس آمار، گروه بهمن بیشترین سهم افزایش قیمت خودرو را از آن خود کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، از ابتدای امسال رویه افزایش قیمت خودروها در بازار با سیر صعودی همراه بوده است بطوریکه این افزایش قیمت باعث از بین رفتن توان خرید خودرو دربرخی از اقشار جامعه شده است.
به گزارش دنیای صنعت،‌ بر خلاف اینكه، ایران خودرو و سایپا که افزایش قیمت خوردوهایشان بیشترین انتقاد را در بین خریداران خودرو داشته است، گروه بهمن در سکوت خبری در بین رسانه ها و بازار بیشترین افزایش قیمت را دربازار خودرو از آن خود کرده است.
براساس بررسی های بعمل آمده خبرنگارما، در حالی که خودروسازان داخلی با ارائه مستندات به سازمان حمایت توانستند موفق به اخذ مجوز حدود ۲۰ درصدی افزایش قمیت محصولات خود شوند، گروه بهمن مزدا ۲ خود را با ۶۶درصد افزایش قیمت به مشتریان عرضه کرده است.
درکنار مزدا۲، این مونتاژ کارداخلی در عرضه مزدا ۳نیز به میزان ۶۶.۶۷ درصد افزایش قیمت داشته است که این آمارنشان می دهد گروه بهمن که عموماً خودروهای مزدا را در داخل کشور مونتاژ و عرضه می کند توانسته است ۴۵ درصد، بیشتر از خودروسازان داخلی محصولات خود را گران کند.
معلوم نیست چرا سازمان حمایت از مصرف کنندگان تنها زورش به تولیدکنندگان داخلی می رسد و برای واردکنندگان و مونتاژکاران حاشیه امن ایجاد کرده است!
هرچند قیمت خودروهای مونتاژی گروه بهمن برای دهک های میانی است اما بازار ایران ثابت کرده که به چسبندگی قیمت ها عادت کرده و این افزایش قیمت تاثیر قابل توجه خود را بر سایر کالاهایی که جانشین و یا مشابه نیستند خواهد گذاشت.

Yaroo بازدید : 651 سه شنبه 28 آذر 1391 نظرات (0)

در بین یک نبرد متداوم جهت متعادل کردن بهره وری سوخت ،شایعات در مورد موتور جدید توربوشارژ شورلت کامارو به گوش می‌رسد.

در حالی که خودروسازان در حال مدیریت سختگیرانه وسایل نقلیه تولیدی خود برای کم تر شدن میزان تولید گازهای گلخانه ای برای رقابت بهتر در بازارهای جهانی هستند و البته علاوه بر این مقررات جدید در ایلات متحده برای سیستم مصرف سوخت اقتصادی جای تعجبی باقی نمی‌گذارد که نسل ششم این خودرو بسیار محبوب با موتور توربوشارژ ۲٫۰ لیتری چهار سیلندر عرضه شود.
به هر حال کاماروی نسل بعد دارای موتور جدید جنرال موتورز خواهد بود که سبک تر و کوچک تر از Zeta one خواهدبود که در نسل فعلی کامارو به کار میرود.
ششمین نسل شورلت کامارو تا چند سال آینده عرضه خواهد شد و البته دارای همان موتورهای محبوب V6 یا V8 خواهد بود که به شدت در بین جوانان محبوب است که البته نگاهی رو به جلو خواهد داشت و چهار سیلندر و دارای سیستم مصرف سوخت اقتصادی نیز خواهد بود.

Yaroo بازدید : 648 شنبه 18 آذر 1391 نظرات (0)

خودروی تیبا محصول سایپا در کشور اوکراین 69990 گریونا معادل 8556 دلار آمریکا به فروش می رسد!

به گزارش «پرشین خودرو»، خودروی سواری تیبا در حال حاضر در دو شهر خارکف و کیف با قیمت 69990 گریونا معادل 8556 دلار عرضه می‌شود که با احتساب دلار 2900 تومان حدود 25 میلیون تومان واحتساب ارز مبادله ای حدود 21 میلیون تومان ارزش دارد.

یکی از مواردی که بیش از دیگر مشخصات تیبا توجه رسانه‌های اوکراین را به خود جلب کرده مصرف سوخت 5.1 لیتری جاده و 7.1 لیتری شهر این خودرو است . همچنین وجود امکاناتی همچون کیسه‌های هوا برای سرنشینان جلو، ترمز ABS ، شیشه بالابر‌های برقی در جلو و فرمان هیدرولیک نیز موجب استقبال از آن شده است.
کسب استانداردهای یورو چهار و قبولی در تست مراحل کیفیتی این خودرو در اوکراین امکان فروش این خودرو در بازار این کشور و کشورهای هم جوار آن را فراهم کرده است.
سایپا در گذشته نمایندگی‌هایش را در شهر‌های خارکف، کیف، دونتسک و ماریوپل اوکراین افتتاح و شبکه خدمات پس از فروش را نیز در کنار یک نمایندگی در هر شهر راه‌اندازی کرده بود .در فاز جدید گسترش بازار های صادراتی بزرگترین صادر‌کننده خودرو ایران شهر‌های سواستوپل و پولتاوا نیز به جمع مقاصد فروش سایپا در اوکراین پیوستند.
در میان کشور‌های CIS اوکراین به عنوان دومین بازار بزرگ خودرو پس از روسیه شناخته می‌شود اما تنوع خودرو‌های این کشور بیش‌تر به خودرو‌های روسی کمپانی لادا محدود می‌شوند.

Yaroo بازدید : 626 شنبه 18 آذر 1391 نظرات (0)

این که در نگاه اول با دیدن این کانسپت یا طرح مفهومی به یاد برادر کوچک‌ترش بیفتید و آن را با سری 3 اشتباه بگیرید، نکته ای نیست که بخواهید خود را به خاطرش سرزنش کنید. به هر حال همه عضو یک خانواده اند و به هم شبیه. شباهتی که چندان به مذاق بعضی منتقدان خوش نمی آید و بعضی اوقات آن را افراط گونه خطاب می کنند و فاقد هیجان. اما از سوی دیگر موافقان هم طرفدار هویت هستند و طراحی با اصالت.

فارغ از همه این حرف ها تصویر بالا نشان دهنده یک شروع جدید، از یک کلاس جدید با ابعادی متفاوت است. انگار شرکت "ب ام و" با نشان دادن این تصاویر، ما را به جشن تولد یک اتاق دیگر از محصولات خود دعوت می کند.

پس اگر شما هم مشتاق دیدن تصاویر بیشتر و اطلاعات کامل تری در خصوص جشن تولد این محصول جدید هستید، در ادامه مطلب میهمان نارنجی باشید.

تعداد صفحات : 7

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 237
 • کل نظرات : 60
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 56
 • آی پی امروز : 35
 • آی پی دیروز : 42
 • بازدید امروز : 73
 • باردید دیروز : 137
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 915
 • بازدید ماه : 5,222
 • بازدید سال : 47,306
 • بازدید کلی : 447,586